Wyspa fuerteventura

Fuerteventura – Najrzadziej zaludniona wyspa

W skład położonych na Oceanie Atlantyckim Wysp Kanaryjskich wchodzi siedem dużych wysp. Jedną z tych wysp jest Fuerteventura. Wyspa położona jest bardzo blisko Afryki, dlatego występuje na niej przeważnie pustynny krajobraz. Wyspa należy do najrzadziej zaludnionych wysp archipelagu. Wielu turystów przybywających na wyspę zatrzymuje się w miejscowości Corralejo. W miejscowości tej odnajdziemy klimat dawnej rybackiej wioski, a w centrum miasta czekają na turystów spokojne plaże, na których szczególnie lubią wypoczywać rodziny z małymi dziećmi. Także poza miastem czekają piękne plaże. Do popularnych miejsc na wyspie należy Costa Calma, która szczyci się najdłuższymi plażami. Najsłynniejszą z tych plaż jest Playa Barca. Do typowych przysmaków kulinarnych wyspy należą kozie sery, a wśród alkoholi popularnością cieszy się likier ron miel, który powstaje na bazie miodu palmowego i rumu. Wśród lokalnych produktów chętnie nabywanych przez turystów znajdują się wyroby z aloesu o leczniczych i pielęgnacyjnych właściwościach.

Osada Los Molinos

Jeśli jesteśmy miłośnikami niesamowitych widoków koniecznie musimy wybrać się do niewielkiej osady Los Molinos. Droga, którą będziemy jechać aby dostać się do Los Molinos prowadzi na skraju ścian Barranco de los Molinos co gwarantuje nam niezapomniane wrażenia. Warto jednak dodać, że nie jest to wycieczka odpowiednia dla osób, które mają lęk wysokości. Z pewnością dla tych osób wycieczka do Los Molinos skończy się atakiem paniki. Osada mimo swoich niewielkich rozmiarów jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów. Dzięki temu stała się całkiem niezłą bazą turystyczną. Odnajdziemy więc tutaj restauracje, które serwują całkiem smaczną kuchnię. Na uwagę w osadzie zasługuje plaża niewielkich rozmiarów, na której spotkamy czarny piasek. Oczywiście nie możemy też zapomnieć o podziwianiu opadających do morza brzegów lądu, które są główną atrakcja osady. Bardzo bujna jest tutaj także roślinność, której również warto się dokładniej przyjrzeć. Los Molinos jest więc miejscem, które warto uwzględnić wyjeżdżając na Fuerteventurę.

Miasteczko La Oliva

Kiedy spędzamy urlop na wyspie Fuerteventura warto wybrać się do niewielkiego miasteczka La Oliva. W miasteczku na stałe żyje jedynie około siedmiuset osób. Mimo niewielkiej powierzchni jaką zajmuje miasteczko możemy wskazać kilka zabytków, które warte są uwagi. Przede wszystkim musimy odwiedzić kościół Iglesia Nuestra Señora de Candelaria. Cała świątynia ma biały kolor natomiast dzwonnica została wybudowana z czarnych skał o pochodzeniu wulkanicznym – . Dzięki takiemu zabiegowi powstaje niesamowity kontrast, który skutecznie przykuwa uwagę turystów. Wystrój świątyni jest raczej skromny. Kolejnym obiektem, który warto zobaczyć jest budynek Casa de los Coroneles. Historia budynku sięga aż XIII wieku kiedy to został on wybudowany. Do końca XIX wieku budynek ten stanowił siedzibę władz miasta. Wokół budynku krąży kilka legend. Jedna z nich głosi, że w budynku można wskazać trzysta sześćdziesiąt pięć par drzwi oraz okien. Oczywiście jest to tylko legenda. Tak naprawdę okien tych jest jedynie około stu.

Malpais de Bayuyo

Jeśli lubimy aktywną turystykę warto wybrać się na ścieżkę, która biegnie przez płaskowyż Malpais de Bayuyo. Płaskowyż ten znajdziemy posuwając się w kierunku północnym od miasta Lajares. Na terenie płaskowyżu znajdziemy kilka kraterów wulkanicznych o różnym rozmiarze. Ścieżka, która biegnie przez płaskowyż została poprowadzona właśnie między najbardziej atrakcyjnymi kraterami. Wybierając się na wycieczkę ścieżką poprowadzoną przez płaskowyż mamy niepowtarzalną okazję przyjrzeć się bliżej procesom wulkanicznym, które przyczyniły się do takiego a nie innego ukształtowania wyspy. Wędrówka ścieżką odbywa się w pełnym słońcu. Nie ma co liczyć choćby na niewielki odcinek, który pokonamy w cieniu. Na terenie płaskowyżu nie ma bowiem drzew, które mogłyby dawać nam cień. Wybierając się więc na wycieczkę trzeba pamiętać o zabraniu nakrycia głowy oraz kremu do opalania z bardzo wysokim filtrem. W przeciwnym razie możemy liczyć się z bolesnymi oparzeniami słonecznymi, które skutecznie mogą nam popsuć dalszą część urlopu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *